• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Слуги" блокують закон про статус полонених, "ЄС" повторно внесла документ, — Геращенко

Реклама на dsnews.ua

Монобольшінство у Верховній Раді блокує прийняття законопроекту про статус полонених

Про це у своєму Facebook написала нардеп від "Європейської солідарності", Уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі (2014-2019) Ірина Геращенко, передає "ДС".

«За кого сьогодні бореться Україна? Хто опікується родинами заручників? Хто на постійному контакті з їх батьками і дружинами? Через деструктивну позицію РФ звільнення українських бранців заблоковано, але влада могла б більше опікуватися захистом тих, хто пройшов полон», — переконана Геращенко.

Нардеп зазначила, що парламент попереднього скликання прийняла в першому читанні закон про статус військовополонених і заручників, але нинішній парламент заблокував цю ініціативу.

«В минулому скликанні ми прийняли закон про статус військовополонених і заручників у першому читанні, на жаль, нинішній парламент заблокував цю ініціативу. Сьогодні «Європейська Солідарність» разом з колегами з «Голосу» повторно зареєстрували закон про статус полонених – держава має взяти відповідальність за реабілітацію, допомогу в юридичному захисті і супроводі підготовки позовів проти причетних до катувань, соціальну підтримку», — пише Геращенко.

Як повідомляла "ДС", з грудня 2020 року представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що Росія блокує взаємний обмін утримуваними особами, вимагаючи від України прийняти так званий "мирний план", запропонований представниками окупованих територій Донбасу.

У полоні у російських окупантів нзнаходиться понад 250 громадян України.

    Реклама на dsnews.ua