• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Слуги" можуть примусити суддів КСУ до відставки, залишивши їх без грошей

Реклама на dsnews.ua

У Верховну Раду можуть внести проєкт постанови про скорочення фінансування Конституційного суду України

Про це заявила народний депутат фракції "Слуга народу" Галина Янченко, інформує "ДС" з посиланням на "Громадське Радіо".

"Є ймовірність, що я подам постанову в ВР про обмеження бюджетного фінансування КС. Це один з можливих сценаріїв розвитку ситуації", — заявила Янченко.

На її думку, Конституційний суд систематично руйнує основні реформи, наприклад, антикорупційну реформу. Є ризик і для інших законів, наприклад про мову і про Вищий антикорупційний суд.

"Тому держава і платники податків можуть направити свої ресурси на більш важливі потреби. Це, можливо, буде стимулювати КС піти у добровільну відставку", — вважає Янченко.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua