• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Слуги народу" під егідою Яценка придумали, як заробляти на власниках домашніх тварин

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт щодо захисту тварин, поданий до Верховної Ради групою парламентарів у липні, може перетворитися на чергову корупційну касу. Експерти вимагають аби НАЗК та АМКУ звернули увагу на цей документ

Мова йде про законопроєкт № 3796 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі", одним з авторів якого є одіозний нардеп (група "За майбутнє") Антон Яценко, інформує "ДС".

Загалом ініціаторами проєкту закону є група з 27 народних депутатів (переважно – "слуги народу"), однак серед них є й Антон Яценко, пише Ліга антитрасту.

"Почерк майстра видно одразу. Як і завжди, результатом його співавторства стала низка інтегрованих до законопроєкту корупційно-небезпечних норм", — йдеться у повідомленні на сторінці комунікаційної платформи у Facebook.

Експерти пояснюють, що документ значно розширює перелік тварин, які підлягають обов’язковій ідентифікації та реєстрації. Якщо зараз до такого переліку входять лише сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози, то у разі прийняття законопроєкту, обов’язковій ідентифікації та реєстрації підлягатимуть також і домашні, дикі, безпритульні (бездоглядні) та лабораторні тварини. Конкретні переліки таких тварин має затвердити Кабмін… Домашні кішечки, цуцики, папуги та хом’ячки також увійдуть до переліку тварин, які потрібно буде зареєструвати.

"Законопроєкт передбачає зміну порядку ідентифікації та реєстрації тварин, згідно з яким інформація про ідентифікованих тварин зможе вноситись до Єдиного державного реєстру тварин лише "агентами з ідентифікації тварин" та лише за допомогою "авторизованих баз даних тварин". Тобто через приватних посередників, які навряд чи будуть займатись такою діяльністю безкоштовно, та за обов’язку реєстрацію вам потрібно буде цим "прокладкам" заплатити гроші… При цьому законопроєкт не дає відповіді на питання, навіщо впроваджувати до чинної сьогодні системи ідентифікації та реєстрації тварин низку посередників… Також не визначено, хто такі "агенти з ідентифікації". Хто, у якому порядку та на яких умовах отримає такі повноваження", — пишуть спеціалісти.

Вони також звертають увагу й на інші недоліки законопроєкту Яценко і "слуг народу", зокрема на те, що у ньому немає "жодних принципів здійснення авторизації".

"Автори законопроєкту № 3796 стверджують, що його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з Держбюджету. Це неправда. Адже ідентифікація та реєстрації тварин є платними процедурами, а ЗУ "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" передбачає обов’язкове відшкодування державою витрат власників тварин на їхню ідентифікацію та реєстрацію. Очевидно, що документ має стати предметом прискіпливої уваги як з боку АМКУ, так і НАЗК", — додали у Лізі антитрасту.

Раніше "ДС" писала, що одіозний нардеп Яценко, який образив "кіборга", наприкінці липня остаточно програв йому в суді.

    Реклама на dsnews.ua