• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Слуги" обіцяють закон про етнополітику, щоб нікого не ображати

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розробляє закон про етнічну політику

Про це розповів голова Комітету, нардеп від "Слуги народу" Микита Потураєв з посиланням на "Укрінформ", передає "ДС".

"Одне із завдань нашого комітету — підготовка закону про етнополітику. Законопроєкт «Про етнічні спільноти» — така його робоча назва. «Етнічні спільноти», на відміну від нацменшин, звучить необразливо", — зазначив Потураєв.

На його думку, формулювання "етнічні спільноти" демонструє ставлення України до етнічного різноманіття, як до етнічної багатства, і цим законом можна буде зняти багато маніпуляцій навколо мовних та етнічних питань.

Голова комітету заявив, що розробка законопроекту тільки починається, буде створена робоча група.

"Буде створена робоча група, Олена Богдан (голова новоствореної служби етнополітики — ред.) та Олександр Ткаченко (міністр культури та інформполітики — ред.) ведуть розмови із асоціаціями, представниками етнічних спільнот. Коли буде створена така координаційна рада або робоча група, — то будемо залучати європейських партнерів. Олена говорила про це із офісом Верховного комісара ОБСЄ з питань національностей, з Радою Європи. Я переконаний, за досвідом роботи над законопроєктом про медіа, що це оптимальний шлях – залучати учасників з відповідних сфер та експертну допомогу", — розповів Потураєв.

Як повідомляла "ДС", раніше глава комітету Верховної Ради з питань прав людини, реінтеграції окупованих територій і національних меншин Дмитро Лубинець заявив, що парламент до кінця поточного року прийме закон про права національних меншин.

    Реклама на dsnews.ua