• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Слуги" підготували звернення до Зеленського про розрив дипломатичних стосунків із Росією

Члени парламентської фракції "Слуга народу" підготували звернення до президента Володимира Зеленського з проханням розірвати дипломатичні стосунки з Російською Федерацією

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Проєкт заяви опублікував у Facebook ексголова комісії Верховної ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко, передає "ДС".

Депутати фракції наголошують на штучно створеній Російською Федерацією напрузі вздовж державного кордону України. Вони висловлюють підтримку зусиллям президента Зеленського знайти дипломатичне вирішення ситуації та вдячність — міжнародним посередникам за підтримку.

"Разом із тим, наперекір будь-якій логіці, моралі та турботі за власний народ російська влада замість зміни згубного для неї зовнішньополітичного курсу, обирає конфронтацію, тиск та залякування. РФ суттєво загострила відносини з тими державами, обʼєднаннями держав та міжнародними організаціями, які традиційно активно та дієво підтримують територіальну цілісність та суверенітет України — ЄС, НАТО та, передовсім, Сполученими Штатами Америки", — йдеться у заяві.

Депутати наголошують, що у ситуації, що склалась, Україна не має іншого вибору, ніж сприймати дії Росії, як реальні підготування до розширення збройної агресії чи масштабної військової провокації проти нашої держави.

"Підтримуючи активні дипломатичні зусилля президента України, спрямовані на забезпечення міжнародної підтримки України та дипломатичного тиску на РФ з метою недопущення реалізації найкривавішого та найтрагічнішого сценарію, ми закликаємо українську владу активізувати діяльність, спрямовану на підготовку країни до оборони. З цією метою пропонуємо невідкладно провести засідання Верховної Ради за участю президента, Кабінету міністрів, керівників спецслужб для обговорення усього комплексу заходів для зміцнення безпеки та оборони нашої держави з огляду на військові приготування РФ та застосування цією країною погроз силою проти нашої країни", — йдеться у документі.

"Закликаємо президента України Верховного головнокомандувача ЗСУ — розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією, а також внести на розгляд Верховної Ради проєкт Закону України «Про територіальну оборону», провести призов резервістів до ЗСУ та завчасно розпочати проведення заходів відмобілізування", — наголошують депутати.

За інформацією джерел LB.ua у фракції, наразі проєкт заяви підтримують 30-40 парламентарів. Цей проєкт хочуть обговорити на засіданні фракції у четвер, 22 квітня, оскільки, за словами співрозмовника, "такі заяви необхідно узгоджувати з президентом і з МЗС". 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua