• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

"Слуги" провалили створення Тимчасової слідчої комісії з "вагнеровцам"

Народні депутати провладної більшості відмовилися створити Тимчасову слідчу комісію з розслідування справи про провал спецоперації із захоплення бойовиків російської Приватної військової компанії "Вагнера"

facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Створення Комісії з пропозицією опозиції підтримали лише 97 нардепів, інформує "ДС".

Проєкт Постанови про утворення ТСК представив його автор, народний депутат фракції "Голос" Роман Костенко. Він зазначив, що метою створення ТСК є повна та неупереджена перевірка оприлюднених у засобах масової інформації фактів щодо можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами "приватної військової компанії Вагнера" та нанесення шкоди національним інтересам України.

Для прийняття постанови було достатньо 150 голосів, однак депутати фракції "Слуга народу", які складають більшість, дали лише 12 голосів і провалили пропозицію опозиції.

Як повідомляла "ДС" 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом зʼявилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак. Радник останнього Михайло Подоляк заявив, що історія зі зривом затримання найманців ПВК "Вагнера", які були заарештовані в Білорусі, є "блискучою медійною операцією". У свою чергу, президент Зеленський назвав інформацію про "крота" і зрив спецоперації "маренням".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua