• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

"Слуги" сподіваються, що Рада узаконить референдум до кінця року: можна буде скасовувати закони

Реклама на dsnews.ua

Закон про всеукраїнський референдум може бути прийнятий до кінця поточного року

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Зараз Венеційська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим та другим читанням, і на друге читання виносимо до зали. І, я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум", — спрогнозував депутат .

На думку Качури, Верховна Рада 9-го скликання затягла з прийняттям цього законопроєкту, адже на початку роботи "слуги народу" обіцяли, що він буде проголосований одним з перших. У той же час депутат пояснює це тим, що над текстом документа весь цей час намагалися грунтовно працювати.

"Це такий документ, якого за якістю, мабуть, ще не знав парламент. Не хочу нікого хвалити, але дійсно ми кожну статтю проходили , кожне слово і це сотні годин витрачених робочою групою", — розповів він.

За словами Качури, одна з норм законопроєкту передбачає право українців скасовувати закони.

"Тобто якщо закон, наприклад, про ринок землі, не влаштовує український народ, то можна буде це питання винести на референдум і скасувати його. І для цього не потрібно буде будь-яких додаткових рішень парламенту і будь-яких посадових осіб. Це дуже дискусійсне питання було, ми кілька разів з цього приводу збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант", — розповів Качура.

Як повідомляла "ДС", 16 вересня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади і місцевого самоврядування більшістю голосів схвалив президентський проєкт закону "Про народовладдя (Всеукраїнському референдумі)".

    Реклама на dsnews.ua