• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Слуги" та ОПЗЖ проголосували за людей Єрмака і Татарова у комісії САП

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада на засіданні 17 вересня ухвалила Постанову про визначення представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі

Документ №4104 підтримали 239 народних депутатів, інформує "ДС".

Стосовно складу представників та способу їхнього відбору раніше надішли застереження від послів країн "Великої сімки" та Європарламенту. Більш того, постанову розкритикував колишній керівник Офісу президента Андрій Богдан. Зазначається, що рішення "поставить хрест" на безвізі з Європейським Союзом і фінансовій підтримці України.

"У той час, як міжнародна спільнота зайнята Білоруссю, уряд України спішно проштовхує кандидатів, яким не вистачає досвіду і сумлінності до відбору керівника САП. Це так не пройде. Український уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 млрд євро"- заявила депутата Європейського парламенту від Німеччини, члена комітету ЄП із закордонних справ Віоли фон Крамон.

Зазначимо, що до складу комісії, яка проведе конкурс на зайняття адміністративних посад у САП, повинні увійти 11 осіб, сім з яких призначає Рада, чотирьох — рада прокурорів. Представників, яких обирає парламент, експерти та ЗМІ повʼязують із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком і його заступником Олегом Татаровим.

"Верховна Рада проголосувала за призначення людей Єрмака і Татарова в комісію з відбору керівника САП… Коли там заберуть безвіз я не знаю, а ось макрофінанс почнуть відкручувати найближчим часом", — прокоментував журналіст і громадський діяч Антон Швець.

Отже, Рада делегувала до комісії САП таких представників: Олену Бусол, Андрія Гуджала, Олексія Дроздова, Катерину Коваль, Вʼячеслава Навроцького, Богдана Романюка і Євгена Соболя.

Ініціаторами проєкту постанови є група народних депутатів на чолі зі "слугою" Денисом Монастирським.

Примітно, що під час голосування "слуги" дали лише 172 голоси за постанову. Решту "підкинули" представники фракції ОПЗЖ, а також депутатських груп "За майбутнє" і "Довіра". Про це свідчать дані поіменного голосування.

Нагадаємо, 21 серпня стало відомо, що Назар Холодницький написав заяву про звільнення з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Пізніше він опублікував у Facebook наказ про своє звільнення. За попередньою інформацією, Холодницький перейде працювати в Офіс президента.

    Реклама на dsnews.ua