• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

ЗМІ розповіли про трансформаціях в бізнес-імперії Зеленського

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський розділив свою частку в бізнесі між своїми діловими партнерами: Сергієм і Борисом Шефиром, а також Тимуром Миндичем

Про це в матеріалі видання Liga.net, інформує "ДС".

"Першому помічникові президента Зеленського та давньому партнерові бізнесмена Зеленського Сергія Шефиру дісталося більше за всіх: Зеленський передав йому свою частка у восьми компаніях. Його старшому братові, шеф-редактора і автора "Студії Квартал-95" Борису Шефиру перейшли частки в двох компаніях", - вказує видання.

Раніше Сергій Шефір розповідав в інтерв'ю The Бабель, що зміна собстенности носить номінальний характер. За його словами, частки в бізнесі перейшли за домовленістю і повернуться до Володимиру Зеленському по закінченню п'ятирічного президентського терміну.

Володимир Зеленський залишився лише в одному юридичну особу - громадської організації Молодіжний центр "Ліга сміху".

З-за російського бізнесу засновників "кварталу", який знайшли журналісти Радіо Свобода, у січні розгорівся неабиякий скандал. Його наслідком стала заява Зеленського про вихід з числа засновників кіпрської Green Family, яка володіє компаніями в РФ.

За інформацією з Єдиного держреєстру, зараз власниками Green Family LTD є брати Шефири і Тимур Миндич.

В інтерв'ю Українській правді олігарх Ігор Коломойський розповідав, що його з Зеленським познайомив "відбувся зять" Тимур Миндич.

"Директорське крісло компанії "Квартал 95" нинішній глава СБУ Іван Баканов в кінці травня передав Борису Шефиру", - пише видання.

Володимир і Олена Зеленские вийшли з числа власників компанії в самому кінці квітня. Їх частка перейшла до Сергія Шефиру. Він тепер одноосібний власник. Шефір - сценарист і продюсер, один із засновників і співвласник Кварталу 95, друг і бізнес-партнер Володимира Зеленського.

"Частку в "Студії Квартал 95" (організація будівництва) - третьої компанії зі схожою назвою і незвичайною для "кварталівців" сферою діяльності - Зеленський в кінці березня передав Сергію Шефиру. Крім нього і брата Бориса, серед співвласників - бізнесмени Андрій Харламов і Юрій Маховський", - зазначено в матеріалі.

Пакет акцій Зеленського в компанії "Квартал ТБ" (розважальний телеканал, що входить в медіахолдинг 1+1 media) перейшов Сергій Шефиру, тепер у нього 25%. Директором каналу став його старший брат Борис.

Серед співвласників - Борис Шефір (12,5%), Тимур Миндич (16,67%), гендиректор 1+1 media і нардеп Олександр Ткаченко (16,67%), режисер Андрій Яковлєв (12,5%) і виконавчий і фінансовий директор 1+1 media Ярослав Пахольчук (16,66%).

Пакет акцій Зеленського в компанії Animation Studio (виробництво повнометражних мультфільмів) розділили брати Шефіри, на двох у них тепер 45%.

Серед бенефіціарів також режисери і продюсери Дмитро Малков (10%) та Андрій Яковлєв (22,5%).

Частка Зеленського в компанії "Квартал-Концерт" (організація концертів та гастрольних турів) в кінці березня перейшла Сергію Шефиру. Серед співвласників також Борис Шефір, Андрій Яковлєв і обраний нардепом від "Слуги народу" Максим Ткаченко (на президентських виборах 2019 року очолював команду Зеленського в Луганській області).

Кінокомпанія "Киноквартал" у травні повністю перейшла до Сергія Шефиру, він володіє 100% акцій.

Частка Зеленського в ресторані "Фіш-Хаус" також перейшла Сергію Шефиру. Серед інших власників - актор і автор студії "95 квартал" Олександр Пікалов (15%), Світлана Беляєва (20%), Наталія Лазутіна (20%), Борис Шефір (15%).

У списку власників кінокомпанії "Гауді Студіо" (випуск телевізійних шоу) Зеленського повністю замінив Сергій Шефір. У серпні співвласником також став партнер Шефиров по компанії "Інвест аніма" Євген Ярмилко (1%). Половина бізнесу належить режисеру Алану Бадоєву (50%), у списку власників також Андрій Яковлєв (12%) і Борис Шефір (11%).

Частка Зеленського в компанії "Інвест аніма" (звуко-відео записуюча компанія) також перейшла Сергію Шефиру. Серед інших бенефіціарів - Борис Шефір (12,5%) та Андрій Яковлєв (12,5%). 50% - у компанії з управління активами "Актив-Інвест". Серед її кінцевих власників і бізнесмен Євген Пилипенко.

    Реклама на dsnews.ua