• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ЗМІ: «Слуга народу» Демченко сховав незадекларовану нерухомість, переписавши її на мати та партнерів

У «Слуги народу» Сергія Демченка виявилися чималі активи, сліди яких він постарався максимально приховати від антикорупційних органів

Сергій Демченко
Сергій Демченко
Реклама на dsnews.ua

Про заплутані схеми нардепа з переховування майна розповідається в матеріалі на сайті delo.ua, передає "ДС".

«Ставши нардепом, Сергій вирішив заховати більшість своїх активів від обовʼязкового декларування і переписав їх на підставних осіб», — йдеться у публікації.

Так, увагу видання привернули 7 земельних ділянок у Макарівському районі Київської області загальною площею 20 га з цільовим призначенням «для житлової забудови і промисловості». Як зʼясувалося, до недавнього часу власницею компанії «Макарленд», на яку оформлені ці ділянки, виступала 70-річна мама нардепа, Зоя Петрівна Демченко. «Макарленд» зовсім недавно був проданий мамою Демченка директору компанії ТОВ «ТЕД», 28-річному Максиму Пирогову всього за 1 000 доларів.

Також журналістам стало відомо, що за адресою реєстрації "Макарленд" у Києві зареєстровано компанію "Девелопмент Солюшенс", що має відношення до Демченка. Саме ця компанія в червні абсолютно безкоштовно отримала у власність 21 земельну ділянку в Бориспільському районі загальною площею 5,2502 га з цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд".

Крім цього, чимале майно у Демченка залишилося і в Дніпрі, де він до обрання нардепом займався адвокатською і будівельною діяльністю.

Зокрема, мова йде про 10 земельних ділянок по 2 га, які наразі переписані на подругу Демченка, адвоката Олександру Август.

Звʼязок Август із Демченком вдалося простежити через ще один актив у Дніпрі — приміщення площею 111 кв. м. Згідно з декларацією Демченка за 2020 рік, цим приміщенням він користується спільно з суддею Павлоградського райсуду Сергієм Бабієм. Бабій же, в свою чергу, є партнером Демченка в будівельній компанії ТОВ "Єрмо і К". Контактний номер "Єрмо і К" збігається і з номером компанії "Позитив", заснованої Демченком, і з номером ТОВ "Яворницький", однією із засновниць якої виступає Олександра Август.

Це всього лише частина майна Демченка, на слід якого вдалося вийти журналістам.

«Поза всяких сумнівів, усі ці дані повинні зацікавити НАБУ і НАЗК», — пише «Дело».

    Реклама на dsnews.ua