• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ЗМІ: Святослав Олійник перед звільненням з Дніпроблради роздав контракти на десятки мільйонів гривень своїм компаніям

Як пише РБК-Україна, вже колишній голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник створив в області корупційну схему, повністю орієнтовану на задоволення власних інтересів

Святослав Олійник
Святослав Олійник
Реклама на dsnews.ua

Практично всі тендери, які проводилися в області, вигравали компанії, "які так чи інакше повʼязані з екс-головою облради Святославом Олійником", — йдеться в публікації.

Протягом останнього року Олійник та екс-голова Дніпро ОДА Олександр Бондаренко заморозили в області практично всі обʼєкти будівництва. Із 310 обʼєктів залишилося тільки 30.

"Але обласна влада в особі екс-голови ОДА Олександра Бондаренка (звільненого у грудні 2020 року) до недавнього часу продовжувала проводити нові й нові тендери. І на цих тендерах регулярно вигравали одні й ті ж компанії", — пише РБК-Україна.

Цими компаніями були, зокрема, УПС, "ССА Енерджі" і "Ніколь Індастрі", і всі вони, стверджує видання, повʼязані з Олійником.

"Випадково чи ні, але позаштатним і найбільш впливовим радником екс-губернатора став юрист Олійника, керівник компанії Investment Service Ukraine Іван Герасименко", — пише видання.

Незабаром в оточенні Бондаренка зʼявилися Олександр Москаленко (менеджер будівельної компанії, яку повʼязують з Олійником) і Максим Скрипник — екс-прокурор, колишній колега Олійника по роботі в прокуратурі.

"У 2020 році практично в кожному департаменті облдержадміністрації зʼявився чиновник, так чи інакше близький до Святослава Олійника", — йдеться в публікації. Це дозволило Олійнику взяти під повний контроль усі грошові потоки в області.

Уже в самому кінці 2020 року компанія "ССА Енерджі", близька до Олійника, виграла кілька десятків торгів Дніпропетровської ОДА.

"На сайті Prozorro відображені проведені немов під копірку десятки торгів", — пише видання. Вже згадана "ССА Енерджі" в цих тендерах незмінно конкурувала з однією й тією ж фірмою "Будремсвіт" і завжди вигравала тендер без зниження ціни.

"Договори були укладені на початку грудня і повинні були бути закриті до 31 грудня 2020 року. Причому їх виконання, схоже, так і залишилося на папері, — роблять висновок автори матеріалу, — зате повна оплата повинна бути проведена".

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Олійник і Бондаренко під час інспекції області показували Володимиру Зеленському незавершені обʼєкти, видаючи їх за повністю готові.

    Реклама на dsnews.ua