• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

РНБО доручила СБУ зайнятися Харківськими угодами: можуть відкрити справи на 236 тодішніх нардепів

РНБО доручила СБУ вивчити обставини ратифікації Харківських угод 27 квітня 2010 року і дії 236 депутатів, які проголосували за це рішення, яке призвело до окупації Криму

Олексій Данилов
Олексій Данилов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данилів, передає "ДС"

"Харківські угоди ратифікували через 4 дні після підписання. СБУ може порушити справу за статтею "державна зрада". Голосувало багато цікавих персонажів, які продовжують залишатися в політиці", — сказав він.

Крім того, Данилов назвав прізвище тодішнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина, який є кандидатом на посаду ректора КНУ імені Шевченка.

Довідка. Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (у пресі також Харківські угоди, Харківський пакт, Угода Януковича—Медведєва) — угода між Україною і Російською Федерацією, підписана 21 квітня 2010 року у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим, згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата.

Як зазначено в самій угоді, термін перебування флоту збільшено в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.

Ратифікована Верховною Радою України та Державною думою Російської Федерації 27 квітня 2010 року.

В Україні домовленості викликали обурення опозиції, екологів, місцевих рад та суспільства загалом. Більшість аналітиків розцінили її як таку, що суперечить Конституції України.

Денонсовані в односторонньому порядку Державною Думою РФ 31 березня 2014 року після анексії Криму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua