• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Події 2 травня в Одесі були частиною невдалого проєкту "Новоросія", - МЗС

Реклама на dsnews.ua

Трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі були одним з елементів реалізації Росією провального проєкту "Новоросія" в спробі дестабілізації півдня і сходу України

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

Повідомляється, що в Одесі "екстремістські сили діяли за аналогічним сценарієм, який вже був реалізований російськими кураторами на Донбасі, - проголошення фейкової "народної республіки", масові заворушення із застосуванням зброї з допомогою завезених бойовиків, залякування місцевих активістів, парализація місцевих органів влади та силових структур".

У відомстві зазначили, що 2 травня повинно було стати вирішальним днем у реалізації таких планів.

"Напад озброєних і екіпірованих екстремістів під російськими прапорами на мирну демонстрацію за єдність України став спусковим гачком для подальших подій і призвів до перших жертв. Примітно, що російська сторона у своїх заявах про події в Одесі жодного разу не згадує про криваві події у центрі міста, що передують пожежі в Будинку профспілок. Також не згадуються встановлені факти внутрішніх загорянь в Будинку профспілок, а також порятунок заблокованих в охопленому пожежею Будинку профспілок учасниками демонстрації за єдність України", - йдеться в повідомленні.

Також підкреслюється, що українські правоохоронні органи роблять усе можливе для пошуку і залучення до відповідальності винних у злочинах осіб.

"За результатами розслідувань по кримінальних провадженнях за фактами подій в Одесі 2 травня 2014 року до суду направлено 37 обвинувальних актів. Щодо 3 осіб судами винесені обвинувальні вироки. Державне бюро розслідувань здійснює окреме досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливої причетності спецслужб РФ до організації заворушень в Одесі", - йдеться в повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua