• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Соціологи назвали лідера та антилідерів рейтингу довіри українців серед держінститутів

Єдиним державним інститутом, якому українці довіряють більше, ніж не довіряють, залишається армія

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / engage.org.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування "Стабілізація рейтингу Зеленського: Чому підтримка партії влади перестала зростати», проведеного компанією: «Нью Імідж Маркетинг Груп» на замовлення Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

"За результатами п’яти хвиль опитування (за лютого до червня), армія залишається єдиним інститутом, якому громадяни довіряють – вона єдина має баланс позитивний довіри: кількість тих, хто їй довіряє на 22% перевищує частку тих, хто не довіряє ЗСУ. З лютого цей позитивний баланс довіри збільшився майже удвічі – з +12 % до +22%", — зазначено у повідомленні.

Також вказано, що всі інші інститути, хоч і дещо покращили показники порівняно з лютим, все ж мають негативний баланс довіри.

Серед них порівняно кращі показники і досі демонструють ЗМІ (-24%) та патрульна поліція (-28%).

Найнижчі показники довіри, як і зафіксовано у попередніх опитуваннях, мають Верховна Рада (-71%), Антикорупційний суд (-70%). Антикорупційні органи – НАБУ та САП – нині мають баланс довіри -63% і повторюють результати попередніх досліджень.

Терміни проведення: 18.06-28.06.2021

Методологія: Опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «LEMUR»

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками «області України та м. Київ» і «тип населених пунктів — міські/сільські». За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua