• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Соціологія від "Рейтингу": навіщо Зеленському розказують про другий тур з Бойком

Ми можемо вірити в цифри, які дають соціологічні контори, чи не вірити — зараз це не має значення. Більш важливо говорити про теоретичні моделі, які формуються в голові Президента завдяки таким цифрам 

Володимир Зеленський і Юрій Бойко
Володимир Зеленський і Юрій Бойко
Реклама на dsnews.ua

Якщо дуже коротко, то вся "велика гра" в нашій малесенькій пісочниці полягає в кількох однокрокових конфігураціях.

1. В голову Зеленського вкладають тезу про те, що в другому турі він має зустрітися з Юрієм Бойком, і це автоматично гарантує йому переобрання (ну не вийде Бойко за межі 30-35%). 

2. Дуже важливо, щоб лідером ОПЗЖ залишався саме Бойко, а не Медведчук. З Бойком легше домовлятися, партнер Бойка Сергій Льовочкін має непогані впливи на самого Зеленського, зрештою Бойко зрозуміліший і прогнозованіший за Медведчука.

3. Ляшко, Гройсман і Тимошенко розмивають рейтинг Порошенка та опускають його на умовне третє місце. Тому їх треба посилювати.

4. Поява Гройсмана в кріслі прем‘єра різко вдарить по рейтингу Порошенка, й останній точно застабілізується на рівні 12-13%.

5. Зеленського не попереджають, що гру "другий тур з Бойком" вів Петро Порошенко і проморгав появу Зеленського.

6. Зеленського не попереджають, що для того, щоб робити якісь далекоглядні висновки, потрібно робити не кількісну соціологію, а якісну і мінімум раз на 2-3 тижні тестувати різні питання, щоб реально розуміти не лише перетікання електоратів від різних політиків, але й суспільні тенденції, які вистрілять через кілька місяців.

Реклама на dsnews.ua

7. Поки це не дуже помітно, але поява сильного прем‘єра призведе до глибинного конфлікту з Офісом Президента, адже саме там приймаються всі ключові рішення, включно із призначеннями на будь-які "хлібні" посади в держпідприємствах. І тоді постане питання, хто головніший: сильний прем‘єр чи сильний голова Офісу Президента.

Хай там як, а гра почалася. Прийшов час купувати попкорн.

    Реклама на dsnews.ua