• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Згодні 92%: у Шмигаля не бачать сенсу проводити референдум про ринок землі

Референдум щодо впровадження земельної реформи не має сенсу, оскільки абсолютна більшість землевласників підтримує відкриття ринку

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник премʼєр-міністра України Дмитро Ливч в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він розповів, що проводилося опитування серед українських землевласників. Їм поставили запитання: "Чи хочете ви розпоряджатися своїм активом або отримати таке право".

"92% тих, хто брали участь, сказали, що хочуть отримати таке право. Більше не мовиться ні про що. З 1 липня українські землевласники це отримають", — підкреслив радник премʼєра.

Він згадав, що в 2018 році Європейський суд з прав людини прийняв рішення про те, що права і свободи українських землевласників були обмежені мораторієм. Таким чином, ринок землі в Україні має бути створений.

"Ми вже розуміємо, що підтримка наших іноземних партнерів в реалізації земельної реформ безперечно є", — підкреслив Дмитро Ливч.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua