• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Відбувся перший офіційний контакт України з Тихановською: що обговорювали

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 29 січня, Україна в рамках онлайн-засідання Люблінського трикутника вперше вийшла на офіційний контакт із білоруською опозиціонеркою Світланою Тихановською

Про це на брифінгу повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС".

"Сьогодні до нашої зустрічі приєдналася Світлана Тихановська, ми вислухали її бачення ситуації в Білорусі і її очікування від міжнародного співтовариства", — зазначив глава МЗС.

За його словами, ситуація в Білорусі впливає на ситуацію в регіоні в цілому, тому бесіда з Тихановською пройшла в регіональному форматі.

"Нам усім добре відома позиція Олександра Лукашенка ... сьогодні ми почули думку протилежної сторони в тому протистоянні, яке розгорнулося в Білорусі ... Ми її (Тихановську, — ред.) почули й уважно вивчимо позиції, які вона озвучила. І обміняємося думками з колегами в Люблінському трикутнику, як на них реагувати і які можуть бути подальші кроки", — додав Кулеба.

У Тихановської сьогодні відзначили, що це був перший офіційний контакт білоруської опозиціонерки з представниками України. На онлайн-зустрічі вона порушувала питання посилення санкцій проти Олександра Лукашенка та причетних до фальсифікації виборів і репресій. Крім того, вона запропонувала розглянути можливість створення міжнародної коаліції для спрощення переходу влади в Білорусі, а також розширити формат Люблінського трикутника за рахунок майбутньої участі Мінська.

    Реклама на dsnews.ua