• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Радник Єрмака Михайло Пасічник заборгував держбанку 1 млрд грн, - ЗМІ

Михайло Пасічник, який сьогодні є радником глави Офісу Президента Андрія Єрмака, замішаний у низці гучних скандалів

Реклама на dsnews.ua

Як пише Delo.ua, Пасічника добре знають у медичних колах, при цьому не з кращого боку. Саме Пасічник був засновником мережі аптек "Фалбі", основні збитки від банкрутства якої — а це 1 млрд грн — лягли на державний "Укрексімбанк".

У 1994 році Пасічник заснував фармацевтичну компанію "Фалбі". Бізнес йшов непогано, і засновники дозволили собі розгорнути всеукраїнську мережу з 250 аптек. Розвинути бізнес Пасічнику вдалося, в тому числі, завдяки кредитній угоді з державним "Укрексімбанком".

"Коли настав час розплати за борги – успішний менеджер виявився не таким вже й успішним. Повернути свої гроші намагалися одночасно постачальники та виробники ліків, із якими співпрацювала компанія, і банк. Борг Пасічника перед державним банком сягнув 1 млрд гривень. Довга судова епопея закінчилась тим, що у червні 2020 року "Укрексімбанку" вдалось продати власність "Фалбі" всього за 185 мільйонів гривень. Більшість постачальників "Фалбі" також опинилися в числі постраждалих", — пише видання.

При цьому в 2014 році, який став найбільш критичним для бізнесу Пасічника, його призначили головою Держслужби лікарських засобів. Його робота на цій посаді запамʼяталася скаргами представників фармринку. У відкритому листі на адресу премʼєра фармацевти розповідали, що з ініціативи Пасічника проводилася монополізація фармринку великими аптечними мережами.

Крім того, КРУ звинувачувало Пасічника у зловживанні владою. Він лобіював включення до Переліку лікарських засобів, які можуть закуповуватися за бюджетні кошти, препаратів тих виробників, дистрибʼютором яких була компанія "Фалбі".

Окремо фармацевти били на сполох з приводу того, що глава Держлікслужби повʼязаний з виробниками "аптечного наркотику" №1. Пасічник допустив до продажу заборонений в Україні препарат "Кофекс", який через вміст кодеїну використовують наркозалежні.

У 2021 року доля всієї держави багато в чому залежатиме від менеджменту в медичній сфері. Саме тому варто уважніше придивитися до особи, яка безпосередньо наближена до голови ОПУ, зазначає видання.

    Реклама на dsnews.ua