• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Радник прем'єра Юрій Голік назвав кращі регіони за використання коштів Дорожнього фонду

Ефективніше інших у 2019 році кошти Дорожнього фонду використовували р. Києва, Дніпропетровська ОДА та Івано-Франківська ОДА. У цих регіонах відзначено найкраще поєднання повноти використання коштів та виконання капітального ремонту доріг
Реклама на dsnews.ua

Такі дані наводить радник прем'єр-міністра Юрій Голік у себе в Фейсбуці.

На думку Голика, важливо аналізувати не тільки кількість витрачених грошей, але і якість їх використання. Насамперед, варто звертати увагу на тип дорожніх робіт, які окремі ОДА практикували в 2019 році. Таких типів робіт радник прем'єра виділяє 3. Капітальний, при якому дорога ремонтується грунтовно, а для виконання такого ремонту потрібне копітке попереднє планування і ретельне документальний супровід. Такий тип ремонту Голик вважає ідеальним, хоча і трудомістким.

"Як тільки ви бачите капітальний ремонт, це означає, що ОДА все спланувала заздалегідь, пройшла всі процедури і її діяльність носить прогнозний характер. Таких ОДА три в країні. Дніпропетровська, Івано-Франківська р. і Київ", - пояснює Голик.
Другий тип ремонту, за словами радника прем'єра - поточний-середній. Це полегшений варіант капітального ремонту, тільки без виснажливої бюрократичної процедури.
І найгірший варіант - поточний дрібний ремонт. Як стверджує Голик, це і є всім відомий "ямковий ремонт".

"Поточний дрібний ремонт, ямковий, повинен застосовуватися тільки в крайніх випадках і тільки в рамках обслуговування доріг. Точно не може бути превалюючим ремонтом, тому що це і по суті, і за формою є латання дірок, які доведеться латати через півроку знову. Не може бути, але є ним", - дає оцінку "ямкового" ремонту Голик.

Враховуючи перераховані нюанси використання коштів Дорожнього фонду, Голик приходить до висновку, що потрібно оцінювати комплекс даних: повноту використання самих засобів і тип ремонту, на який вони були витрачені.
"Хто в 2019-му році відповідав таким критеріям: м. Київ. 100% капітальний ремонт. 95% Дорожнього Фонду використано. Дніпропетровська ОДА. 84% капітальний ремонт. 92% Дорожнього Фонду використано. Івано-Франківська ОДА. 83% капітальний ремонт. 94% Дорожнього Фонду використано", - наводить дані Голик.

Нагадаємо, уряд планує до 2020 року повністю відмовитися від часткового ремонту і перейти до будівництва і капітального ремонту доріг цілком, причому протягом одного року. У поточному році Укравтодор планує капітально відремонтувати 4 000 км доріг державного значення.

    Реклама на dsnews.ua