• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Співвласник "Кварталу 95" виступив за скорочення квот на українську мову

Реклама на dsnews.ua
Політика українізації завдала удару по вітчизняному телерадиопроизводству, а введення мовних квот суперечить Конституції

Таку думку висловив співвласник студії "Кварталу 95", співавтор передвиборної програми президента Володимира Зеленського і брат його першого помічника Борис Шефір, передає "ДС".

Партнер Зеленського, якій той передав свою частку власності в компанії на час президентства, вважає, що політика українізації завдала удару по телерадиопроизводству.

"Довго пояснювати, але найбільший удар політика українізації завдала телерадиопроизводству. В Росії тисячі кінотеатрів, крім Росії є Казахстан, Білорусь, всі пострадянські країни [...] Якщо б нам всередині України дозволили виробляти російською, ми б могли торгувати з Росією цією продукцією. Заборони - це штучна і гидка штука", - поскаржився Шефір в інтерв'ю "Детектор медіа".

Він також вважає, що введення квот на мови в ефірі нібито суперечить Конституції, де йдеться про гарантії вільного розвитку і захисту російської та інших мов нацменшин України.

"Квоти - це не розвиток, це придушення мови. Звичайно, українську мову потрібно підтримувати і розвивати. Але не методом квотування, а, наприклад, якимись преференціями, наприклад, в оподаткуванні. Українська мова має стати модним. А виробництво на українському комерційно привабливим", - стверджує Шефір.

На його думку, для підтримки української мови виробництво україномовних фільмів досить просто звільнити від податків і знизити частку заробітку кінотеатрів на прокаті таких фільмів. Тоді, за його словами, вартість виробництва такого фільму знизиться майже вдвічі.

Такої ж точки зору дотримується і в питанні книговидавництва. При цьому Шефір вважає, що саме такою буде політика Зеленського в цій сфері.

"Я очікую перегляду квот. 90 % - це багато", - сказав він.

Нагадаємо, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що під час розробки закону про квоти на українську мову для телебачення і радіо депутати радилися і погоджували його позиції з усіма великими телегрупами.

"До відома відомого "керівника телевізійного бізнесу" - закон про квоти був розроблений і погоджений з усіма! великими українськими телегрупами - "1+1", Старлайт, ТРК Україна ... Думаю, що Ткаченко і Богуцького важко назвати не "фахівцями". Але найбільш маразматичні правки, щоб нівелювати закон, подавав саме Квартал 95. І їх писали люди, явно далекі від законодавчої техніки", - заявила вона.

Також Сюмар підкреслила, що депутати відхилили правки "Кварталу", і закон дав свій позитивний ефект - 92% української мови в ефірі.

Нагадаємо, будучи кандидатом у президенти Володимир Зеленський заявив, що квоти на українську мову на радіо і телебаченні мають залишитися, але при цьому їх необхідно переглянути".

    Реклама на dsnews.ua