• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Спікер Ради розкритикував процедуру прийняття закону про олігархів, назвавши її "вільною діяльністю"

Процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена. Це зробили, щоб звести народних депутатів з правильного шляху

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає "ДС".

"Така так звана "процедура" застосовувалась в перший раз у стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради…Це не скорочена процедура, такої процедури нема… Це була "вольна діяльність" колег, які запустили цей процес", — сказав Разумков.

Голова ВР "глибоко переконаний", що метою порушень було "звести народних депутатів з правильного шляху, ввести їх в оману". "І в підтвердження моїх слів є те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, не підтримали таку процедуру. Ані пан Стефанчук за неї не проголосував, ані пан Веніславський. Тому що вони всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати", - підкреслив Разумков.

Спікер каже, що підготував зведену таблицю допущених при розгляді закону порушень.

"Те, що було зроблено з тими квапливими рухами в останню ніч, коли не запрошувалися навіть автори правок на засідання комітетів — це і призвело до того, що ми сьогодні після того, як цей важливий закон був проголосований у стінах ВР, повинні проговорювати як процедуру", — додав він. 

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада прийняла закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

За словами нардепа Олексія Гончаренка, Зеленський, ініціювавши ухвалення антиолігархічного законопроєкту, має на меті встановити контроль над засобами масової інформації.

У законі також містяться принципові протиріччя. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

Партія "Європейська Солідарність" подає до НАБУ, ДБР і Офіс генпрокурора заяву про злочин, скоєний у Верховній Раді 23 вересня 2021 року посадовими особами парламенту під час голосування за законопроєкт Володимира Зеленського №5599.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua