• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

279 — за: Рада прийняла закон про деолігархізацію

Верховна Рада на засіданні 23 вересня прийняла в другому читанні законопроєкт про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

"За" проголосувало 279 депутатів, передає "ДС".

Закон прийнятий голосами 229 "слуг народу", 18 представників груп "За майбутнє", 15 — від "Довіри". Також документ у другому читанні підтримали 11 представників "Голосу".

Законом передбачено створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом з чотирьох критеріїв: участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ, контроль або володіння монополією, а також наявність активів на суму близько 2,3 млрд гривень.

У документі зазначено, що визначення олігархів — це прерогатива РНБО, главою якого є президент Володимир Зеленський.

Бізнесмени, що потрапили до реєстру олігархів, будуть зобовʼязані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками. Їм буде заборонено фінансувати партії і брати участь у великій приватизації. Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). "За" проголосувало 275 депутатів.

Представник президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський сказав, що президентський законопроєкт №5599 "про олігархів" не несе в собі ніяких загроз. Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що закон про олігархів не порушує нічиїх прав.

У пʼятницю, 17 вересня, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити цей документ у другому читанні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua