• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Списання боргів з банківських рахунків: роз'яснення Мін'юсту

Борги за комунальні послуги та штрафи за порушення ПДР не будуть в автоматичному режимі списуватися з банківських рахунків громадян

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України, інформує "ДС".

"Заборгували за житлово-комунальні послуги чи не сплатили штраф за перевищення швидкості – кошти на вашому банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі. Але при цьому не йдеться про автоматичне списання коштів!" — йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Як зазначається, постанови про арешт або зняття з арешту коштів на рахунках боржників державні та приватні виконавці мають можливість направляти до банків через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП) без обмежень за категоріями стягнення.

У Мінʼюсті зауважили, що раніше така процедура була досить складною, а нині взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді.

"Уявімо, що хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги чи заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини чи заробітну плату). Цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Саме процедуру комунікації між виконавцями та банками і було спрощено", — пояснили у міністерстві.

Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності рахунків у боржника, а й номери та суми залишків на них.

"Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на один рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі. Відповідно, коштами на інших рахунках їхній власник зможе вільно розпоряджатися", — підкреслили у Мінʼюсті, додавши, що все це можливо "тільки у разі відкриття виконавчого провадження".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua