• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Справа Межигір'я": ВАКС відмовився арештовувати Януковича

Реклама на dsnews.ua

Вищий антикорупційний суд відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у взятті під варту колишнього президента-втікача Віктора Януковича в справі про Межигірʼя

Про це йдеться у повідомленні Transparency International Ukraine, передає "ДС".

"26 жовтня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько відмовився взяти Януковича під варту у справі щодо Межигір’я", — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час засідання адвокати наполягали, що Янукович не отримав належним чином повідомлення про підозру, кваліфікація у справі неправильна, а експертизи викривлені. 

Також адвокати запевняли, що Янукович готовий співпрацювати: "Сторона обвинувачення переховується від Віктора Федоровича Януковича, а не останній від обвинувачення".

Так, САП має 5 днів на оскарження рішення слідчого судді.

Нагадаємо, у 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір’я" у відання Кабінету міністрів України від Державного управління справами (ДУС). У цей час Віктор Янукович був прем’єр-міністром і, нібито користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону України "Про приватизацію державного майна", але у 2005 комплекс повернули ДУС.

У 2007 році Віктор Янукович звернувся листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми (ці гроші вважаються як сума завданих збитків державі). У цій справі свого часу було оголошено підозри вісьмом особам.

    Реклама на dsnews.ua