• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Справа Окружного адмінсуду: суддю Антикорсуду покарали за дозвіл обшуку у судді ОАСК

Реклама на dsnews.ua

Вища рада правосуддя винесла попередження судді Вищого антикорупційного суду Тимуру Хамзіну за дозвіл детективам Національного антикорупційного бюро провести обшук у судді Окружного адміністративного суду Києва Володимира Калеберди

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Вищої ради правосуддя 13 січня, передає "ДС".

Хамзін наполягав, що підстав для проведення обшуку у судді достатньо. За його словами, отримати інформацію про можливий злочин можна було тільки під час обшуку. Однак Третя дисциплінарна палата ВРП не погодилася з позицією судді ВАКС.

Крім того, Хамзін заявив, що просто висловив припущення про можливу причетність Келеберди до злочину, але категоричних тверджень не робив.

Як повідомляла "ДС", НАБУ підозрює низку суддів ОАСК в створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, втручання в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади. У справі фігурують глава Окружного адмінсуду Павло Вовк, заступники глави ОАСК Володимир Келеберда і Євген Аблов, судді ОАСК Ігор Погребніченко, Ігор Качур та Олексій Огурцов і вже колишній глава Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк.

3 листопада 2020 року НАБУ оголосило в розшук Павла Вовка у зв'язку з тим, що він систематично ігнорував повістки від слідства, не з'являвся на допити та інші процесуальні дії.

24 грудня 2020 року НАБУ вручило порядку на судове засідання Павлу Вовку в якості підозрюваного. Тоді Вовка чекали на судове засідання 5 січня 2021 року, за який він згодом не з'явився. Також він не з'явився на засідання 12 січня.

    Реклама на dsnews.ua