• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Порівняти світ: Чим "шкільне " перемир'я" на Донбасі відрізняється від минулорічного (СТАТИСТИКА)

У це важко повірити, але так зване "шкільне" перемир'я" і дійсно віддалено схоже на перемир'я
Реклама на dsnews.ua

Як відомо, з 25 серпня розпочався черговий режим припинення вогню, який назвали "шкільним світом". І якщо попередній аналогічний режим тиші" ("хлібне перемир'я") так і залишився перемир'ям в основному на папері (68 загиблих воїнів ВСУ), то це має всі ознаки чогось віддалено схожого на перемир'я. Судіть самі: інтенсивність обстрілів істотно знизилася, порівняно з минулими місяцями, як і кількість поранених та загиблих українських воїнів, пише "ДС" з посиланням на Depo.ua.

На тлі цього всього інформація про те, що Росія поступово виводить свою бронетехніку з Донбасу, а ватажки "Л-ДНР" підшукують собі місце проживання за межами України, справді може видатися таким, що має під собою грунт. Але не поспішайте з висновками. Зараз про це мало хто згадає, але в минулому році було точно так само.

На початку вересня 2016 року, спочатку Україна в односторонньому порядку повністю припинила вогонь (навіть у відповідь на обстріл терористів), а через деякий час і самі терористи "Л-ДНР" істотно знизили інтенсивність обстрілу своїх.

Що характерно: тоді теж багато хто робив сміливі припущення, що це - початок кінця сепаратистських республік. Проте, все вийшло зовсім по-іншому. Досить швидко той "режим тиші" (тоді ще не було прийнято давати цим процесам власні назви) завершився, і вже 4 жовтня 2016 року російсько-окупаційні війська відкривали вогонь по українських позиціях з усього важкої зброї, яке у них було, включаючи реактивну артилерію.

Потім поступово потужність обстрілу наростала, розширювалася географія, інтенсивність збільшувалася, і в січні вже 2017 року, бойовики від обстрілу позицій ВСУ перейшли до відкритих обстрілу житлових районів Авдіївки, що ледь не призвело до серйозної гуманітарної катастрофи.

Як виглядала статистика двох перших тижнів минулорічного вересневого перемир'я, ви можете згадати завдяки відповідному матеріалу:

Реклама на dsnews.ua

Якщо коротко, то всього за той же період бойовиками було скоєно 378 обстрілу, в результаті яких Україна втратила 3-х захисників, а ще 30 отримали поранення чи контузії різного ступеня тяжкості.

Тепер давайте з'ясуємо, про що говорять цифри про нинішній "шкільному перемир'я" (згідно даних прес-центру АТО):

Отже, як бачимо, лише перші два тижні "шкільного перемир'я" бойовиками було скоєно 369 обстрілу, в результаті яких 1 український воїн загинув, 5 отримали поранення або травми різного ступеня тяжкості.

У порівняльному вигляді це виглядає так:

Таким чином, у порівнянні з минулим роком, кількість обстрілів зменшилася всього на 9 одиниць, що можна "надолужити" буквально за один день, але кількість загиблих і поранених зменшилася дуже істотно.

У чому секрет? Важко сказати, не знаючи всіх нюансів з передової. Можна припустити, що наші бійці звикли до поведінки терористів і навчилися уникати зайвої небезпеки (це і є тим, що звикли називати словом "досвід").

Як би там не було, а статистика чітко дає зрозуміти, що наміри терористів "Л-ДНР", в порівнянні з минулим роком, не сильно змінилися - про це говорить кількість обстрілів. Що ж стосується кількості постраждалих від обстрілу на цей показник бойовики прямого впливу, на щастя, не мають.

Також з таблиці видно, що кількість обстрілу в останні дні початок збільшуватися. Це, а також підозріле пересування військової техніки під тимчасово окупованій території, як би натякають на те, що скоро і це перемир'я закінчиться і відновиться справжня війна. Принаймні, так було під час усіх попередніх.

    Реклама на dsnews.ua