• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

США працюватимуть над притягненням Росії до відповідальності за її агресію

Сполучені Штати непохитно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України й продовжуватимуть працювати над притягненням Росії до відповідальності за військову агресію

Володимир Зеленський і Джо Байден в Білому домі
Володимир Зеленський і Джо Байден в Білому домі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільній заяві щодо стратегічного партнерства України та США, оприлюдненій на сайті президента України, інформує "ДС".

"У 21-му столітті державам не може бути дозволено змінювати кордони силою. Росія порушила це базове правило стосовно України. Суверенні держави мають право ухвалювати свої власні рішення та обирати свої власні союзи. Сполучені Штати – разом з Україною й будуть продовжувати працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію. Підтримка США суверенітету й територіальної цілісності України є непохитною", — йдеться в розділі заяви "Безпека і оборона".

Згідно з наведеними в документі даними агресія Росії, включно з війною на сході України та захопленням Криму, забрала понад 14 тисяч життів українців, дестабілізувала Європу та Чорноморський регіон, а також поставила під загрозу глобальний, заснований на правилах порядок.

"Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН", — наголошується в заяві.

Сполучені Штати також підтримують зусилля України у використанні Кримської платформи для зосередження міжнародної уваги та дій на гуманітарних і безпекових наслідках російської окупації Криму з метою мирного відновлення контролю України над цією територією відповідно до міжнародного права.

Також Україна та США закликали Росію "виконати зобов’язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у зусиллях з врегулювання конфлікту задля завершення війни".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський перебуває у Вашингтоні з робочим візитом. У середу, 1 вересня, відбулася зустріч президентів України та США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua