• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

США збираються подвоїти виробництво 155-мм боєприпасів та передати Україні

Армія США розраховує до жовтня 2024 року подвоїти виробництво 155-мм артилерійських снарядів, які використовує Україна у війні з Росією. Виробництво має зрости з 28 000 до близько 60 000

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це це заявив керівника відділу закупівель армії США Даг Буш, передає "ДС" з посиланням на Defence One 

"Армія має на меті подвоїти виробництво ключових боєприпасів, які використовуються в Україні, до жовтня", — заявив він.

Планується, що виробництво 155-мм артилерійських снарядів у США зросте з 28 000 у жовтні минулого року (останній місяць, за який були оприлюднені точні цифри — ред.) до приблизно 37 000 у квітні та близько 60 000 у жовтні 2024 року.

Армія США сподівається швидко збільшити виробництво у 2025 році з трохи менше ніж 75 000 снарядів у квітні до 100 000 у жовтні.

"Це заплановане збільшення частково пов'язане з новим заводом, який армія будує у Техасі, і який матиме абсолютно новий спосіб виробництва снарядів, використовуючи абсолютно нові технології, які ми ніколи не використовували раніше", — зазначив Буш.

Зазначається, що доступність боєприпасів, особливо великих артилерійських снарядів калібру 155 мм, не дозволяє Україні зрівнятися з РФ за обсягом вогневого ураження. Наразі українські війська випускають близько 2 тисяч снарядів щодня, що становить приблизно одну п'яту частину від російського обсягу.

За словами Буша, масове використання 155-мм боєприпасів може змусити США переглянути потребу у власних запасах. 

"Якщо збільшення запасів — це спосіб знизити ризик затяжного конвенційного конфлікту, то на це потрібно звернути увагу", — наголосив він.

За словами Буша, США не довелося збільшувати виробництво невеликих артилерійських снарядів, танкових снарядів або мінометних мін для України, оскільки США змогли задовольнити потреби України без значного виснаження власних запасів.

Як писала "ДС", Європейський Союз до кінця поточного року обіцяє надати Україні 500 тис. артилерійських боєприпасів.

Завод з виробництва боєприпасів компанії Nammo Lapua у Фінляндії цьогоріч також збільшить випуск своєї продукції вп'ятеро через війну в Україні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua