• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

США ухвалили рішення про виділення Україні додаткової безпекової допомоги

Під час робочого візиту до Сполучених Штатів президент України Володимир Зеленський провів зустріч з міністром оборони США Ллойдом Остіном

Володимир Зеленський в США
Володимир Зеленський в США
Реклама на dsnews.ua

Глава держави висловив співчуття у зв'язку із загибеллю американських військовослужбовців унаслідок теракту в Кабулі, інформує "ДС".

"Як президент країни, яка майже щодня втрачає своїх найкращих синів на війні, розв'язаній Росією на сході України, добре розумію біль сімей загиблих та всього американського народу", – сказав Зеленський, слова якого наводить його пресслужба.

Президент розповів про допомогу з боку України в евакуації з Афганістану іноземних громадян, а також афганців, які потребували захисту. Голова Пентагону подякував за допомогу нашої держави у вивезенні людей з Афганістану.

Зеленський запевнив, що Україна є й залишатиметься на одному боці зі Сполученими Штатами в захисті свободи та демократії.

Своєю чергою міністр оборони США привітав Україну з 30-річчям незалежності й запевнив, що США стоятимуть поруч з нашою країною, підтримуватимуть її суверенітет і територіальну цілісність, допомагатимуть у протидії російській агресії. Він також висловив підтримку прагнення України до набуття членства в НАТО.

Сторони обговорили ситуацію на сході нашої держави, яка залишається напруженою попри зусилля України щодо досягнення деескалації мирним дипломатичним шляхом. Зокрема, напруженість посилюється у звʼязку з проведенням Російською Федерацією військових навчань "Захід-2021".

Президент України та міністр оборони США також обговорили перспективи розвитку співпраці з метою протидії агресивній політиці Росії в Азовсько-Чорноморському регіоні та гарантування свободи судноплавства в міжнародних водах.

"Ситуація у Чорному морі вимагає колективної безпекової відповіді", – сказав Зеленський.

Ллойд Остін повідомив, що США ухвалили рішення про виділення додаткової безпекової допомоги Україні в обсязі $60 млн, включно із закупівлею переносних протитанкових ракетних комплексів "Джавелін".

Як писала "ДС", під час візиту в США Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче розбудувати Нормандський формат, тому запросила для участі в ньому Сполучені Штати. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua