• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

США виділять Україні ПТРК Javelin та іншу зброю на $ 60 млн

США продовжать надавати Україні військову допомогу, зокрема, летальну зброю і нелетальне військове обладнання

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в спільній заяві президентів України і США щодо стратегічного партнерства двох країн, передає "ДС".

Так, США підтвердили прихильність суверенітету і територіальної цілісності України. У Вашингтоні заявили, що будуть продовжувати працювати для притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України.

У США також заявили про підтримку євроатлантичних прагнень України та оголосили про надання нового пакету військової допомоги на загальну суму $ 60 млн, в тому числі і поставки ПТРК Javelin. З 2014 року США надали Україні військову допомогу на $2,5 млрд, включаючи допомогу в 2021 році на $400 млн.

Україна і Сполучені Штати завершили підготовку Угоди про дослідження, розробку, випробування та оцінку, яка забезпечує основу для двостороннього військово-технічного співробітництва та співпраці в сфері озброєнь. У Вашингтоні привітали прогрес України у реформуванні секторів оборони та оборонної промисловості.

"Ми маємо намір продовжувати нашу потужну програму навчання та тренувань відповідно до статусу України як Партнера НАТО з розширеними можливостями… Сполучені Штати підтримують план України з реформування Служби безпеки України", — йдеться в повідомленні.

Країни домовилися співпрацювати в сфері кібербезпеки і посилити ситуативну обізнаність в космосі. Був підписаний Меморандум про взаєморозуміння в космічній сфері.

Крім того, Україна і США досягли домовленості щодо підтримки безпечного цілодобового звʼязку через Національний центр США по зменшенню ризику ядерної небезпеки. Україна також погодилася продовжити на 7 років дію Угоди про допомогу в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення, підписаної в 1993 році.

Як повідомляла "ДС", Україна і США досягли домовленостей в сфері економічних перетворень в нашій країні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua