• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Стали відомі терміни виходу першого фільму Bellingcat про провал спецоперації по "вагнерівцям"

Перша частина документального фільму розслідувача Bellingcat Христо Грозєва про провалення спільної зі США і Туреччиною операції української військової розвідки із захоплення російських терористів має вийти наприкінці березня

Bellingcat
Bellingcat
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні журналіста Юрія Бутусова в Facebook, передає "ДС".

"Буде випущено дві частини розслідування. Перша частина запланована на кінець березня, точна дата не визначена, робота триває. Це буде коротка версія розслідування. Друга частина — це буде великий документальний фільм для мережі Netflix, там ще багато роботи, швидше за все, робота може бути завершена восени цього року, Грозєв набрав багато матеріалу", — написав Бутусов.

Журналіст також розповів про зміст фільму.

"Головна мета Грозєва — показати і викрити діяльність російських спецслужб і терористів "Вагнера". Унікальна і така, що не має аналогів, спецоперація ГУР МО, а також спецслужб США викликала інтерес Беллінгкет, оскільки саме наша розвідка вперше провела інтервʼю з терористами, отримала від самих терористів детальну інформацію про їхню діяльність, яка перевіряється і дозволяє за допомогою аналізу баз даних зібрати інші докази і скласти цілісну картину про багато російських терористичних операціях. Найбільше фільм Беллінгкет викриватиме терористів Путіна, головний удар спрямований в цьому напрямку. Фільм буде, безумовно, дуже видовищний, і найважливіше — зрозумілий на Заході. Адже записи вербувальних бесід з вагнерівцамі, які виклала Яніна Соколова, поки не отримали необхідного резонансу в світі. Це буде величезна подія в інформаційній війні з РФ. І це покаже обстановку в Україні всьому світу", — написав Бутусов.

Журналіст також заявив, що фільм викриє імовірну зраду в Офісі президента України.

"Провал спецоперації в кабінеті президента Зеленського і спроба Офісу Єрмака приховати сліди зради будуть відображені у фільмі. Політичні оцінки будуть нещадні — адже ОП відмовився коментувати, а інтервʼю учасників операції покажуть, що Єрмак брехав і влада України покриває зрадників. Я розповів про роль зрадника Демченка, про позицію Зеленського і Єрмака. Перш за все фільм Беллінгкет дискредитуватиме Офіс президента самим фактом виходу. Влада України заперечувала сам факт проведення операції — а Беллінгкет на весь світ покаже, що спецоперація була і ця спецоперація була провалена. Вся пропаганда Офісу Єрмака спростовувала моє розслідування, журналісти, близькі до ОП, писали інтервʼю з Подоляком і Єрмаком, де вони заперечували все. А тепер українці побачать, що я написав правду, а Офіс президента відверто брехав громадянам України. Грозєв не збирається викривати Зеленського, однак зрив спецоперації і спроби закрити рот свідкам зради найбільш повно будуть показані в другій частині фільму", — додав Бутусов.

Крім того, журналіст заявив, що голова ОПУ Андрій Єрмак телефонував Грозєву та просив зустрітися, але потім "передумав".

Фильм Христо Грозева о Вагнергейте - что это будет, когда выйдет, как это ударит по Путину, Зеленскому и...

Posted by Юрій Бутусов on Thursday, March 11, 2021

Як писала "ДС" 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. 9 вересня того ж року Шевченківський районний суд зобовʼязав СБУ відкрити кримінальне провадження щодо голови ОП Андрія Єрмака за фактом зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", більшість з яких воювали проти України на Донбасі. Йдеться про підозру в шпигунстві і державній зраді.

У жовтні 2020 року Комітет Верховної Ради з питань регламенту і Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримали створення Тимчасової слідчої комісії у справі про зрив операції по затриманню російських бойовиків.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що заступник глави Офісу президента Роман Машовець і глава ГУР Кирило Буданов просили представника служби розвідки Великої Британії Лі Лоуренса перешкодити виходу розслідування Bellingcat про зрив операції по затриманню "вагнерівців".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua