• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Стало відомо, до чого домовилися лідери держав нормандського формату в Берліні

Реклама на dsnews.ua

Україна, Франція і Німеччина готові докласти максимум зусиль для виконання домовленостей нормандської четвірки. Росії потрібна пауза, щоб підготувати відповідь

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу президента України за результатами 11-годинної зустрічі політичних радників лідерів держав — учасників нормандського формату, передає "ДС".

"Україна, Німеччина і Франція продемонстрували готовність докласти максимум зусиль для виконання домовленостей нормандської четвірки, досягнутих в Парижі, і наблизити проведення саміту в Берліні", - зазначили в ОП.

У зустрічі взяв участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у складі української делегації, яку очолював віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Зустріч у форматі переговорів відбулася за кілька днів до чергового засідання ТКГ у форматі відеоконференції.

Учасники зустрічі детально, по пунктах, обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих лідерами держав нормандської четвірки за результатами саміту в Парижі в грудні 2019 року, і виділили низку нагальних завдань, які повинні бути реалізовані в рамках роботи під час найближчих засідань Тристоронньої контактної групи для прискорення переговорного процесу та створення передумов для проведення наступного саміту в нормандському форматі в Берліні.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що потрібно докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту лідерів держав нормандського формату. Зокрема, сторони зійшлися на думці про необхідність реальних заходів для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню.

"Домовленості Паризького саміту лідерів держав - учасниць нормандського формату повинні бути виконані. Україна, а також її партнери по нормандскиму формату, Франція і Німеччина, продемонстрували готовність докласти для цього максимум зусиль", - підкреслила українська делегація.

"Сьогоднішня зустріч на крок наблизила проведення саміту в Берліні", - зазначив Андрій Єрмак.

Російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на консолідовану позицію України, Франції та Німеччини.

Найближчим часом сторонами буде узгоджений порядок денний для роботи ТКГ з метою зближення позицій для проведення саміту в Берліні.

    Реклама на dsnews.ua