• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Стало відомо, коли Ситника звільнять з НАБУ

На розгляді Верховної Ради знаходиться законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро в відповідність до вимог Конституції

Реклама на dsnews.ua

Ухвалення законопроєкту №5070 дозволить звільнити директора НАБУ Артема Ситника, передає "ДС".

Документ, автором якого є премʼєр-міністр Денис Шмигаль, пропонує змінити статус Нацбюро на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Документ визначає особливості взаємодії бюро з Кабінетом міністрів, центральними органами виконавчої влади, щоб "виключити втручання уряду в діяльність НАБУ".

Кабмін уповноважують призначати на посаду директора Національного бюро і звільняти з цієї посади за наявності встановлених законом підстав. Уряд може прийняти рішення про звільнення голови бюро, якщо за нього проголосувало не менше двох третин від посадового складу Кабміну.

Закон також регулює і проведення конкурсного відбору на посаду глави НАБУ. Відбір організовує і проводить відповідна конкурсна комісія, яка формується з шести осіб: троє визначаються Радою національної безпеки і оборони, а ще троє — Кабінетом міністрів на підставі пропозицій міжнародних організацій.

У документі прописано, що зовнішню оцінку ефективності діяльності бюро проводить комісія в складі трьох осіб, визначених КМУ на підставі пропозицій міжнародних організацій, "з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції".

З дня набрання чинності цим законом повноваження директора НАБУ достроково припиняються і починається формування конкурсної комісії та конкурс на зайняття посади глави бюро. Також передбачено, що особа, яка за станом на день набрання чинності закону обіймає посаду першого заступника директора НАБУ, здійснює всі повноваження глави бюро.

Законопроєкт знаходиться на розгляді в профільному комітеті.

Як писала "ДС", 15 лютого Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який передбачає звільнення скандального директора НАБУ Артема Ситника.

Нагадаємо, 28 серпня 2020 року КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим навіть у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

На початку жовтня суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua