• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Стало відомо, коли КСУ розгляне рішення Зеленського про відсторонення Тупицького

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд України у вівторок, 5 січня, планує зібратися на збори для розгляду питання щодо указу президента про відсторонення від посади судді, голови КСУ Олександра Тупицького

Про це сьогодні, 4 січня, повідомила представниця Верховної Ради в КСУ, народна депутатка фракції "Слуга народу" Ольга Совгиря, інформує "ДС".

"За наявною інформацією на завтра, 5 січня, призначено збори суддів Конституційного Суду, на яких будуть розглядатися питання щодо Указу президента України "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року № 607/2020 (щодо відсторонення Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду строком на 2 місяці)", — написала Совгиря у себе в Telegram.

Вона також додала, що КСУ не має повноваження за власною ініціативою розглядати питання й ухвалювати рішення щодо конституційності будь-яких актів (в тому числі Указів президента України), зокрема і на зборах суддів чи на спеціальних пленарних засіданнях.

"Питання про конституційність зазначеного Указу президента може бути розглянуто Конституційним Судом виключно у разі подання до Суду відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією і Законом "Про Конституційний Суд України". Рішення щодо конституційності будь-якого акту, зокрема й Указу президента, може бути ухвалено виключно на пленарному засіданні", — зазначила Совгиря.

Якщо КСУ ухвалить будь-яке рішення щодо указу глави держави без дотримання порядку це може вважатися злочином, передбаченим статтею 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем), стверджує нардепка.

"Оскільки Указ президента України є чинним, не визнавався у встановленому порядку незаконним чи неконституційним, відповідно до частини 3 статті 106 Конституції України він є обов'язковим до виконання на території України. Таким чином, на зборах суддів чи спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду може бути вирішено питання виключно про подальшу організацію роботу Суду з урахуванням відсторонення судді Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду", — підсумувала Совгиря.

Зауважимо, що станом на 13.30 на сайті КСУ немає інформації щодо запланованих на 5 січня зборів.

Як писала "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський на два місяці відсторонив від виконання обовʼязків главу Конституційного Суду Олександра Тупицького. Конституційний Суд на своєму сайті оприлюднив заяву, в якій вказував, що президент вийшов за межі своїх повноважень, відсторонивши від посади главу КСУ Олександра Тупицького.

В Офісі президента назвали заяву КСУ "юридично нікчемною" і підтримали указ глави держави.

    Реклама на dsnews.ua