• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Стало відомо, яку угоду підпишуть на саміті Україна-ЄС

В рамках саміту Україна-Євросоюз буде підписано Угоду про спільний авіаційний простір (про "відкрите небо")

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина за підсумками робочого візиту до Брюсселя, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У першу чергу ми обговорювали наші спільні очікування. Під час саміту буде підписана Угода про спільний авіаційний простір. Так само ми обговорювали можливість започаткування дебатів на рівні лідерів Європейського Союзу з питань енергетичної безпеки, "зеленого" переходу та питань щодо перегляду Угоди про асоціацію", — сказала Стефанішина.

За її словами, окремою темою для обговорення з європейським комісаром з питань аграрної політики Янушем Войцеховським стала позиція України щодо перегляду торговельних преференцій для доступу української продукції на європейський ринок.

"Ми очікуємо, що вже наприкінці жовтня, відразу після саміту, Європейська комісія завершить формування своєї позиції і ми матимемо рішення про оновлення торгівельних параметрів угоди. Відповідно, ми також обговорювали питання секторального економічного співробітництва і формували весь пакет очікувань від саміту разом з колегами з Європейської комісії", — сказала віцепрем'єр.

Стефанішина додала, що провела зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії Вірою Юровою, єврокомісаром Олівером Варгеї, на яких обговорювалися питання реформ.

Нагадаємо, саміт Україна-ЄС в цьому році відбудеться 12 жовтня в Києві.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський має намір поставити питання європейської перспективи України під час саміту Україна — Європейський Союз.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua