• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Станцію зовнішнього радіаційного моніторингу ЗАЕС було зруйновано, - МАГАТЕ

На Запорізькій атомній електростанції сталося руйнування станції зовнішнього радіаційного моніторингу внаслідок обстрілу та пожежі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає "ДС".

"Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) повідомила (МАГАТЕ), що станцію зовнішнього радіаційного моніторингу було зруйновано внаслідок обстрілу та пожежі цього тижня, що ще більше знизило ефективність її можливостей за межами майданчика для виявлення та вимірювання будь-яких радіоактивних викидів під час надзвичайної ситуації", — заявив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі.

У відомстві пояснили, що зв’язок із розташованою приблизно за 16 кілометрів на південний захід від АЕС станцією моніторингу втратили у понеділок удень. Через обстріли співробітники МАГАТЕ не змогли отримати доступ до місця, щоб підтвердити пошкодження.

В МАГАТЕ зазначили, що з 14 станцій радіаційного моніторингу в 30-кілометровій зоні навколо ЗАЕС чотири повністю втрачені, а ще деякі не працювали в різні періоди часу через пошкодження.

Гроссі підкреслив, що робота зовнішнього обладнання радіаційного моніторингу є важливою частиною ядерної безпеки в усьому світі.

"Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервної ерозії низки заходів безпеки під час війни, що залишається джерелом глибокого занепокоєння", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", раніше Рафаель Гроссі заявив, що спеціалістів МАГАТЕ, які знаходяться на окупованій Запорізькій АЕС, не допускають до всіх ділянок, котрі є важливими з погляду безпеки атомної станції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua