• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

Стефанчук і Ко вирішили очистити закони від радянської спадщини

Реклама на dsnews.ua

До Верховної Ради внесено законопроєкт "Про дерадянізацію законодавства України", яким пропонується скасувати дію деяких нормативно-правових актів радянського періоду, які "засмічують" вітчизняне законодавче поле

Авторами документа виступили перший віцеспікер Руслан Стефанчук та група нардепів, передає "ДС" з посиланням на прес-службу парламенту.

За його словами, мова йде, зокрема, про Кодекс законів про працю (1971 р.) і Житловий кодекс (1983 р.).

"Ми пропонуємо визнати такими, що не застосовуються на території України, майже 1500 законодавчих актів органів державної влади й управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР)", — сказав Стефанчук.

За його словами, підготовка законопроекту тривала майже рік. За цей час було проаналізовано близько 15000 нормативно-правових актів Союзу РСР і 7000 актів Української РСР (Української СРР) на предмет виявлення тих, потреба в яких вже давно відпала.

"Ми не пішли шляхом тотального скасування всіх актів «радянського періоду». Ми «вручну» селекційно перебрали весь масив «радянського законодавства» та запропонували прибрати тільки законодавчий непотріб, яким так щедро захаращене українське законодавство", — сказав він.

Однак, як підкреслив Стефанчук, важливі для України державні акти повинні залишитися і служити на благо українського народу.

"Це й Акт проголошення незалежності України (1991 року), і Декларація про державний суверенітет України (1990 року), і ратифікація Статуту ООН (1945 року), й акти про передачу Кримської області до складу України (1954 року), і закони, що регулюють права репресованих, переселенців, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС; осіб, нагороджених орденами та медалями, — й багато інших залишатимуться частиною законодавства України", — сказав він.

"За результатами нашого опрацювання, ми вже готові передати Кабінету Міністрів України понад 5000 актів Союзу РСР та Української РСР, що можна, в межах компетенції Кабінету Міністрів України, незабаром визнати такими, що не застосовуються на території України", — зазначив Стефанчук.

Як повідомляла "ДС", 21 жовтня Кабмін прийняв рішення зняти гриф "секретно" з 39 документів радянського періоду, які були прийняті в 1937-1987 роках.

    Реклама на dsnews.ua