• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

Стефанчук розповів, що пропишуть у законопроєкті про Президентський університет

Законопроєкт про Президентський університет розроблятиметься найближчим часом

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук під час всеукраїнського форуму "Україна 30. Освіта й наука", передає "ДС".

"Ми плануємо прописати структуру цього навчального закладу, а також визначити місце й роль інтелектуальної власності. Я вважаю, що вкрай важливо обговорити питання запровадження в Україні інтелектуальних трансферів. Адже, формуючи націю інтелектуалів, ми маємо отримувати відповідний державний захист. Крім того, студенти та викладачі повинні мати рівні права інтелектуальної власності на створений ними продукт", — зазначив Стефанчук.

За його словами, ідея створення Президентського університету є надзвичайно актуальною.

"Напрями, закладені в його основу, спрямовані на забезпечення інформаційної та кібербезпеки України. Тут розвиватимуться важливі вміння, зокрема — управляти з допомогою новітніх технологій, протидіяти хакерським атакам тощо", — пояснив перший віцеспікер.

Як писала "ДС", виступаючи на форумі "Україна.30.Освіта" 31 травня, президент Зеленський розповів, що в Україні зʼявиться новий заклад вищої освіти – Президентський університет, діяльність якого буде присвячено сучасним технологіям. Він також підписав відповідний указ №217/2021 "Питання проєкту "Президентський університет".

За словами міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, створення закладу коштуватиме державному бюджету 7,2 млрд грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua