• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Стефанчук роз'яснив, який варіант законопроєкту про великий герб винесуть на друге читання

Верховна Рада винесе на розгляд у другому читанні лише той варіант законопроєкту про великий Державний герб України, який зможе отримати підтримку в 300 голосів

Проєкт великого Державного гербу
Проєкт великого Державного гербу
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу голова парламенту Руслан Стефанчук, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Це єдиний законопроєкт, який прямо передбачений Конституцією й ухвалюється 300 голосами народних депутатів. Тому ми виходитимемо на той варіант, який зможе бути підтриманий у залі 300 голосами. Тому що виносити і провалити — це абсолютно неправильно. Ось коли ми отримаємо консенсус з питань, які закладені в Конституції України, тоді будемо виносити його в зал", — зазначив спікер.

За його словами, всі поправки до законопроєкту вже передано на розгляд до профільного комітету.

"Здається, там навіть внесено деякі пропозиції про зміну тих чи інших елементів малюнка Державного герба. Після того, як комітет розгляне це питання, я думаю, його також може бути винесено до Верховної Ради", — сказав він.

На уточнювальне запитання, чи може ВРУ ухвалити цей законопроект у другому читанні до кінця поточної сесії, Стефанчук наголосив, що наразі в пріоритетах парламенту — питання економіки, держбюджету та децентралізації.

"Якщо між цим вистачить часу для того, щоб ми завершили питання великого Державного герба, то я думаю, що ми докладемо всіх зусиль для цього", — сказав голова парламенту.

Водночас він наголосив, що встановлення великого Державного герба — це пряма вимога статті 20 Конституції України, згідно з якою щодо цього символу має бути окремий законодавчий акт.

Крім того, коментуючи заклики внести зміни до Основного закону з метою скасування великого Державного герба, спікер уточнив, що "стаття 20 є в першому розділі Конституції, а для змін розділу 1, 3 і 13 необхідно проводити всеукраїнський референдум".

"Я не впевнений, що в нинішній ситуації в Україні нам потрібно витрачати 2 млрд грн для того, щоб скасувати ту чи іншу норму цих розділів", — додав Руслан Стефанчук.

Як писала "ДС", 24 серпня ВРУ схвалила за основу і в першому читанні проєкт закону "Про великий Державний герб". Документ підтримали 257 нардепів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua