• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Стефанчук сказав, чи може бути винесено на референдум питання про особливий статус ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук прокоментував, чи можна виносити особливий статус для окремих районів Донецької та Луганської областей на референдум

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Фокус", передає "ДС".

"На референдум може бути винесено будь-яке питання, яке побажає український народ. За винятком тих, що спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення суверенітету і, що важливо, територіальної цілісності країни", — підкреслив заступник голови парламенту.

Він додав, що не можуть виноситися на референдум і питання, спрямовані на розпалювання національної, міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, а також питання податків, амністії та органів правопорядку, суду.

"Мови про відокремлення територій бути не може. Важливо розуміти: на референдум виноситься тільки одне питання, його формулювання має бути чітким, а відповідь — або "так", або "ні", без варіантів", — сказав віцеспікер.

Стефанчук запевнив, що зміни територій у законі про референдум трактуються виключно на розширення.

"Запобіжників у документі досить. Так, текст законопроєкту неостаточний, депутати вносять поправки — не готовий сказати, чи закладе хтось із них якусь міну підводної дії", — додав він.

    Реклама на dsnews.ua