• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Стефанішина пояснила, чому Україна не хоче "дружити проти Китаю"

Україна не може собі дозволити "поки що брати участь у певних геополітичних інтригах", спрямованих проти Китаю

Україна не долучається до глобальних ініціатив проти Китаю
Україна не долучається до глобальних ініціатив проти Китаю
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем’єр-министр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

За її словами, Україна не долучається до глобальних ініціатив проти Китаю, бо "ми сьогодні бачимо, що ці ініціативи не є сталими".

"Наприклад, домовленості щодо розірвання контракту з Францією на постачання певних елементів військової зброї, укладання іншого контракту на користь, скажімо так, цієї антикитайської коаліції – це такі сигнали, які нас турбують. Тобто ми бачимо, що немає сталості у цій політиці", — сказала віцепрем'єрка, кажучи про Індо-Тихоокеанський союз у складі США, Австралії та Великої Британії.

Альянс спрямований проти китайської експансії, і одним із перших наслідків його формування стала відмова Австралії від купівлі французьких субмарин зі звичайними двигунами. Натомість США запропонували своєму союзникові атомні підводні човни, що призвело до відкликання послів Франції у Сполучених Штатах та Австралії.

Зазначимо, Ольга Стефанішина також очолює українську частину комісії зі співробітництва Україна – Китай.

Як писала "ДС", Європейський Союз припинив переговори з Австралією про торговельну угоду після того, як країна відмовилася від угоди з Францією про закупівлю підводних човнів на користь США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua