• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Стефанішина закликала НАТО надати Україні ПДЧ

В ході нинішнього саміту лідерів НАТО Альянсу слід почати підготовку до надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ)

Україна-НАТО
Україна-НАТО
Реклама на dsnews.ua

Про це віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сказала в інтервʼю ТСН.ua, передає "ДС".

"Цього року на саміті лідерів країн-членів визначатиметься десятирічна стратегія розвитку Альянсу. Думаю, настав час нарешті виконати умови декларації Бухарестського саміту і, як мінімум, дати інструкції відповідним міністрам почати підготовку до надання Україні ПДЧ. А Україна ще більше готова до отримання такого Плану, ніж це було 2008 року", — сказала Стефанішина.

За її словами, за результатами нещодавньої зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу в Брюсселі стало відомо, що Україна точно буде на порядку денному саміту.

Водночас Стефанішина вважає, що поки "зарано говорити про конкретне рішення", адже його ухвалюють країни НАТО.

"Можу сказати кілька важливих елементів. Перше — Україна готова до ПДЧ. Друге — ми зараз працюємо зі всіма столицями, які підтримують і не підтримують цю ідею. Тому я вважаю, якщо якесь рішення має бути прийнято в ході цього саміту, враховуючи короткі терміни, так це завдання міністрам, як це передбачено декларацією Бухарестського саміту, розпочати роботу над ПДЧ", — зауважила віцепремʼєрка.

Нагадаємо, в лютому 2021 року премʼєр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції після переговорів з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом в Брюсселі заявив, що Україна хотіла б отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО разом з Грузією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua