• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Степанов поскаржився на антивакцинальну кампанію в Україні: назвав її "замовників"

Антивакцинальна кампанія, яка розгорнулася в Україні, спрямована на те, щоб чинити тиск на національну безпеку країни

Максим Степанов
Максим Степанов / Слово і діло
Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "ДС".

За словами Степанова, за цією антивакцинальною кампанією стоять політичні сили і експерти, які хочуть, щоб в Україні використовували вакцину російського виробництва "Супутник-V".

"В інформаційному просторі країни розгорнута цілеспрямована антивакцинальна кампанія. Одним з можливих замовників антивакцинальної істерії, в тому числі, є люди, які всіма правдами і неправдами хочуть, щоб Україна не використала вакцини провідних країн світу, які виготовлені провідними компаніями світу — той же Covishield, Pfizer, AstraZeneca інші вакцини. А використовували тільки вакцину, яка виготовляється в країні-агресорі", — сказав глава МОЗ ..

Також міністр підкреслив, що лідерами "антивакцинальної вакханалії" є політичні діячі та експерти, які "вважають за потрібне коментувати, яка вакцина хороша, а яка не гарна".

Степанов зазначив, що зараз поширюється багато фейків про вакцинацію в країні. Одним з таких він назвав появу важких побічних ефектів.

"На 20 тисяч щеплень ми отримали 185 повідомлень про побічні ефекти від імунізації. Ми фіксуємо будь-які повідомлення про побічні ефекти від вакцинації — починаючи від почервоніння шкіри до підвищення температури. Жодних важких наслідків вакцинації в Україні не зафіксовано. У нас був один випадок, коли, щоб перестрахуватися, був медичний догляд за пацієнтом — у нього була протягом кількох днів підвищена температура", — пояснив міністр.

Нагадаємо, за минулу добу, 8 березня, в Україні ще тисяча сто сімдесят одна людина отримала щеплення проти коронавірусу. Станом на ранок 9 березня вакциновано вже 19 118 українців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua