• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Степанов про російську вакцину від COVID-19: Немає предмета розмови (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Україна не буде купувати російську вакцину від коронавірусу, оскільки та не пройшла необхідну третю фазу клінічних випробувань

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, інформує "ДС".

Він зазначив, що зараз у світі є багато виробників вакцин, які тільки перебувають на завершальній стадії клінічних випробувань.

"Я вважаю, що нема взагалі предмету розмови. Тому що про будь-яку вакцину, щоб її рекомендувати, треба розуміти, що вона безпечна. Щоб будь-яку вакцину зареєструвати, треба, щоб вона пройшла певні стадії клінічних випробувань. І ці стадії розтягнуті в часі. У світі не існує жодних підтверджень, що та вакцина, про яку говорять у Росії, пройшла всі стадії, особливо третю фазу клінічних випробувань", — сказав Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він підкреслив, що у світі "є багато виробників вакцин досить потужних компаній, які тільки перебувають на завершальній стадії клінічних випробувань".

"Дай Боже, щоб вони її завершили до кінця року. Тому що третя стадія передбачає велику кількість людей, які є добровольцями. Тобто поки навіть немає предмета розмови, щоб дискутувати, купувати чи ні. Немає що купувати", — сказав Степанов.

Міністр наголосив, що вакцина як повністю безпечний продукт повинна пройти низку підтверджених стадій випробувань.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що Україна має намір дочекатися європейської вакцини від коронавірусу. Разом з тим відомий український кардіохірург Борис Тодуров стверджує, що російська вакцина від коронавірусу вже надходить до України. за його даними, деякі громадяни нібито вже зробили щеплення, попри відсутність повного циклу випробувань і сертифікації.

    Реклама на dsnews.ua