• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Степанов сказав, вакцини яких компаній Україна отримає за програмою COVAX

Глава МОЗ Максим Степанов розповів, що в першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин через механізм COVAX: це AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna

Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

За словами Степанова, МОЗ приступило до вирішення проблеми доступу до вакцин від COVID-19 у травні минулого року. Відомство почало комунікацію з провідними світовими компаніями-виробниками вакцин від коронавірусної хвороби.

Він зазначив, що для отримання доступу українців до вакцини від COVID-19 розглядалися дві можливості.

"Ми визначили два шляхи отримання вакцин, їх обробляли паралельно. Перший — це COVAX, другий — закупівля вакцин безпосередньо у виробників", — розповів міністр.

Глава МОЗ зазначив, що 6 січня COVAX підтвердив готовність розглянути додаткову поставку 210 тисяч доз вакцини Pfizer.

"Паралельно ще з кінця весни ми ведемо переговори з компаніями-виробниками вакцин. Це, в тому числі, Sinovac, із якою вже укладено договір. Перші контакти з ними у нас були в травні, а активні переговори почались у вересні. Діалог з іншими виробниками триває", — пояснив Степанов.

Він підкреслив, що з усіма компаніями підписано договори про нерозголошення і конфіденційність, тому називати їх на цьому етапі заборонено.

Міністр зазначив, що спочатку компанії пропонували Україні поставки в кінці 2021 — на початку 2022 року.

"Однак такі віддалені терміни мене категорично не влаштовували. Тому вдалося домовитися, щоби поставки почалися значно раніше", — підсумував Степанов.

Нагадаємо, Степанов сказав, що вакцина від коронавірусної інфекції може з'явитися в українських аптеках ближче до літа.

    Реклама на dsnews.ua