• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Степанов закликав підвищити зарплати медикам, в "Слузі" відповіли міністру

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликав збільшити зарплати медичним працівникам у 2021 році, проте в монобільшості вказали, що в бюджеті на наступний рік немає коштів для виконання всіх прохань глави МОЗ

Заяву Степанова оприлюднила преслужба Міністерства охорони здоровʼя, передає "ДС".

"Українські медпрацівники щодня рятують тисячі життів, а частина з них стала живим щитом між коронавірусною хворобою та українським народом… Проте зарплати людей, від яких залежить життя та здоровʼя нації, зараз відповідають рівню виплат по безробіттю. Медики знаходяться на межі. Вони не можуть вийти на мітинг, бо це поставить під загрозу життя пацієнтів", — заявив Степанов.

На його думку, справедливими були б зарплати від 23 тис. грн для лікарів, від 17 тис. грн — для середнього медперсоналу і від 12 тис. грн — для молодшого медперсоналу.

У той же час глава Комітету Верховної Ради з питань бюджету, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев заявив, що збільшити витрати на сферу медицини в державному бюджеті на 2021 рік немає можливості, повідомляє "Укрінформ".

"Ми розуміємо, що якщо про освіту ми можемо ще говорити, що це можливо в межах бюджету, то про охорону здоровʼя – наврядд чи в бюджету є потенціал для того, аби задовольнити ті побажання, ті запити, які є у Міністерства охорони здоровʼя", — підкреслив нардеп.

Як повідомляла "ДС", бюджетний Комітет затвердив проект Держбюджету-2021 для голосування в другому читанні.

    Реклама на dsnews.ua