• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Степанов закликав українців не робити операції з пересадки органів за кордоном

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоровʼя вважає, що операції з пересадки органів необхідно проводити саме в Україні, тим паче, що за кордоном вони набагато дорожчі

Про це під час сьогоднішнього брифінгу заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, інформує "ДС".

"МОЗ вважає, що операції з пересадки органів необхідно проводити саме в Україні. По-перше, неприпустимо, що наші громадяни мусять шукати можливість урятувати своє життя за кордоном. По-друге, трансплантація серця в Україні коштує близько 610 тисяч гривень, а за кордоном її вартість складає близько 3 млн. Тобто за ці гроші в Україні, силами українських фахівців, можна провести 4-5 таких операцій", — цитує слова міністра Центр громадського здоровʼя.

За даними Степанова, щороку потреба у трансплантації виникає приблизно у пʼяти тисяч людей. Це трансплантації серця, нирок, легень, і всі ці операції можливо проводити в Україні.

"МОЗ поставило перед собою конкретну мету: до 2023 року здобути трансплантаційну незалежність та робити українцям пересадки органів у нашій країні. Саме тому трансплантація є надпріорітетом для Міністерства охорони здоровʼя", — підкреслив він.

Нагадаємо, наприкінці липня Максим Степанов анонсував проведення операцій з пересадки кісткового мозку в Охматдиті.

    Реклама на dsnews.ua