• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Степанов звинуватив Ситника в лобіюванні російської вакцини від коронавірусу

Національне антикорупційне бюро України на чолі з Артемом Ситником намагається зірвати кампанію з вакцинації населення проти коронавірусу

Артем Ситник
Артем Ситник
Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу 16 лютого заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, інформує кореспондент "ДС".

За його словами, "сьогодні зранку МОЗ отримало від НАБУ вимогу про надання інформації про всі переговори з виробниками вакцин".

"Я дав всі доручення щодо підготовки всіх необхідних документів. Виділено три доби, але я думаю, що вже протягом доби всі ці документи будуть передані. Я найбільш зацікавлений у тому, щоб усе це розслідування було проведено швидко та ефективно. І в цьому питанні буде поставлена крапка. А крапка тут єдина – сама по собі ця справа не має будь-якого глузду, маю на увазі обвинувачення. Я наголошую, що це один з інструментів інформаційної війни, яка цілеспрямовано ведеться проти мене, моєї команди у міністерстві протягом уже 11 місяців. Весь час мого перебування на посаді", — сказав Степанов.

Він наголосив, що такі нападки матимуть серйозні наслідки, адже Україна втрачає довіру серед виробників COVID-вакцин.

"Наслідки будуть стосуватися кожного українця. Україна втрачає довіру від виробників вакцин, це руйнує репутацію нашої держави. У нас і без того складні перемовини, щоб отримати додаткові вакцини (маю на увазі окрім тих доз, які ми отримаємо по укладених договорах). Через брудні інформаційні атаки ми почали отримувати від виробників вакцин небажання щодо майбутньої співпраці", — наголосив очільник МОЗ.

За його словами, НАБУ намагається зірвати вакцинацію, щоб "дати дорогу в Україні російській вакцині проти коронавірусу".

"Мета, яку переслідують автори подібних заяв НАБУ не має нічого спільного з патріотизмом, це суто вирішення своїх вузькополітичних цілей. Йдеться, я говорю без перебільшення, саме про спробу зриву вакцинальної кампанії в Україні. А це своєю чергою відкриває шлях для однієї вакцини, яку нам так наполегливо пропонують. Це російська вакцина "Супутник V". Ви всі знаєте мою позицію", — наголосив Степанов.

Нагадаємо, 10 лютого Національне антикорупційне бюро повідомило, що відкрило кримінальне провадження щодо закупівлі вакцин від коронавірусу. На сайті Ради громадського контролю було оприлюднено прохання до НАБУ перевірити, чи не було зловживань при закупівлі вакцини компанії Sinovac Biotech за $17,85 за дозу за допомогою приватної фірми-посередника. Справу кваліфікували як зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Водночас міністр охорони здоровʼя Максим Степанов підкреслив, що уряд проводить прозору політику щодо закупівлі вакцин від коронавірусу.

Як писала "ДС", 15 лютого Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який передбачає звільнення скандального директора НАБУ Артема Ситника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua