• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Степанова впіймали на брехні в ситуації з китайською вакциною від COVID-19, — ЗМІ (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Журналістам вдалося з'ясувати, що працювати через групу компаній "Лекхім" Sinovac Boitech попросив український уряд

Про це йдеться в повідомленні CHAS.NEWS, передає "ДС".

В ході телефонної розмови з представниками фармкомпанії вдалося з'ясувати, що Sinovac не просила МОЗ України укладати договір через український "Лекхім".

Журналісти під виглядом приватної української компанії подзвонили до відділу співпраці китайської фармкампаніі. Вони заявляли, що нібито хочуть закупити вакцину в Україну. У Sinovac відповіли, що вони продають вакцини від коронавірусу тільки державним структурам.

На запитання, чому тоді вони співпрацюють з українською компанією "Лекхім", журналістам сказали, що так вказали представники українського уряду. Тому вони не можуть продати іншій компанії вакцину, в Sinovac порадили звертатися до уряду України.

Після цього журналісти звернулися до міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Він на питання про те, чи дійсно уряд просив працювати через "Лекхім" заявив, що це все неправда. У Міністерстві є офіційні документи від Sinovac, в яких вказане прохання про роботу через "Лекхім". За більш детальними відповідями він порадив звертатися до пресслужби МОЗ.

Офіційні сторінки МОЗ на момент написання новини поки ніяк не відреагували на розслідування журналістів.

Як повідомляла «ДС», 12 січня бразильський Інститут Бутантан уточнив дані про ефективність вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinovac, яку хоче закупити Україна. За даними університету, загальна ефективність вакцини виявилася близько 50,4%.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклав контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Україна отримає першу партію вакцини протягом 30 днів після її реєстрації.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що на виборі групи фармацевтичних компаній «Лекхім» постачальником вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech наполягала китайська компанія.

    Реклама на dsnews.ua