• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Степанюк: Через футбольну ТСК хочуть продовжити тиск на владу у боротьбі за 10 млрд грн «ПриватБанку»

Реклама на dsnews.ua

Провалену футбольну ТСК хочуть повернути окремі депутати з метою тиску на владу. Це продовження боротьби за гроші «ПриватБанку».

Таку думку висловив політолог Всеволод Степанюк, коментуючи появу постанови про ТСК проти УАФ у порядку денному роботи Верховної ради України. 

«Думаю що це (повернення до розгляду футбольної ТСК, — ред.) більше тиск політичний, щоб відтягувати увагу депутатів і суспільства від прийняття закону який забороняє переводити 10 млрд. 

… це політична гра і торги, фактично це боротьба за повернення грошей, бо сума дуже серйозна», — сказав він. 

Політичний експерт додав, що для початку, правоохоронці мали би вивчити походження самих спірних грошей (на офшорах компаній Суркісів).

Нагадаємо, у порядку денному ВР на наступний тиждень з’явилося питання продовження роботи скандальної ТСК проти УАФ. Коміся вивчала будівництво міні-полів, завершила роботу у травні, після чого чотири рази Рада не змогла проголосувати за проміжний звіт комісії, як і за продовження її повноважень ще на 6 місяці. Зараз продовжити ТСК теоретично можна лише на 2 місяці, адже 4 місяці вже пройшло. 

Проти постанови про продовження роботи ТСК висловилися вже більшість фракцій. Серед причин — лобіювання Комісії збоку Григорія Суркіса. 

Відомі футболісти і депутати вбачають у намірах продовжити ТСК інструмент тиску на УАФ та спробу звести якісь особисті рахунки з чинним її керівництвом. 

Також нагадаємо, що партійного соратника Суркіса — Григорія Маму окремі журналісти звинувачували у підкупі членів Комісії. Звучали навіть суми, але від проходження поліграфу і сам Мамка, і члени ТСК відмовилися.

Як відомо, питання виплати офшорам родини Суркісів 10 млрд грн з державного «Привату» зараз заблоковане рішенням Верховного Суду. 

    Реклама на dsnews.ua